Sır Tarağı

75,90 TL

Sır tarağı, bal üzerindeki sırı kolayca almak için tasarlanmış özel bir üründür. Bu ürün ile sır almak hem zahmetsiz hem de çok hızlıdır.

(1 müşteri değerlendirmesi)

Sır Tarağı, balın üzerinde oluşan sır adı verilen tabakanın kolaylıkla temizlenebilmesi için özel olarak tasarlanmıştır. Sır balı olarak da bilinen tabakanın alınması için üretilen ürün sayesinde vakit kaybetmeden ve efor sarf etmeden üst tabakayı temizleyebilirsiniz.

Süzme bal üreticileri için sır balının kolay bir şekilde temizlenebilmesi oldukça önemlidir. Bunun için zamandan tasarruf sunacak olan ince uçlu sır tarağı ürünümüzü tercih edebilirsiniz.

Sır Tarağı Nedir?

Arıların üretmiş olduğu balın üzerinde biriken ve sır adı verilmekte olan tabakanın temizlenmesi için üretilmiş aparattır. Sağım zamanında peteklerin üzerindeki sırı almak için tercih edilmektedir. Sır alımını kolaylaştırmaktadır.

Arı Sır Tarağı Özellikleri

  • Ürün kalın ve 1.sınıf kaliteli plastik saplı olarak tasarlanmıştır.
  • 20 adet kaliteli ve paslanmaz çelik iğneden oluşmaktadır.
  • Balların süzülme işleminden önce sır tabakasının temizlenebilmesi için kullanılır.

İnce Uçlu Bal Sırı Alma Tarağı Ne İşe Yarar?

Arıcılık faaliyetleri içerisinde en çok tercih edilen el aleti olarak bal sır tarağı ürünümüz ön plana çıkmaktadır. Tarak görünümündeki yapısı ile balların süzme işleminden hemen önce sır balının kolaylıkla alınabilmesi için kullanılmaktadır.

Sadece sır tabakasının değil balın üzerindeki arıların uzaklaştırılması için de sır alma tarağını kullanabilirsiniz.

Arıların bal üretimini tamamlamasının hemen ardından peteklerin deliklerinin üzerinde bir tabaka oluşmaktadır. Bu tabakaya sır adı verilmektedir. Süzme bal üreticileri ise peteği daha yüksek kaliteli bir şekilde süzülebilmesi için bu tabakayı temizledikten sonra bal süzme işlemine geçmektedirler.

Sır balının hasat döneminden hemen öncesinde temizlenmesi gerekmektedir. Hasat mevsiminden çok önce yapılacak sır temizliği balın şekerlenmesine sebep olabilmektedir.

Sır alma tarağı ise bu işlemi daha kolay ve pratik bir şekilde yapabilmeniz için özel olarak geliştirilmiştir.

Sır tarağı nasıl kullanılır?

Sır tarağının kullanımı oldukça pratik ve kolaydır. Ele tam oturan yapısı ve plastik tutacağı ile kolaylıkla hareket ettirerek sır tabakasının temizlenmesini sağlayabilirsiniz.

Ürünün sap kısmından tutarak peteğin en üst sırasına hafifçe aleti saplayın. Daha sonra kovan çerçevesine dik konumda olacak şekilde hafifçe kaldırın. Bu işlemi petek boyunca yaparak tüm peteklerdeki sır tabakayı temizleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Sır Bıçağı – Lazerli

Ürünün üzerindeki metal ve ince dişler sayesinde seri bir şekilde tüm peteklerde sır balı temizliği işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca sır rulosu ürünümüz de yine sır balı temizliği için en çok tercih edilen ürünlerimizden biridir.

 

Sır Tarağı için 1 değerlendirme

  1. Özgür U.

    Sır almakta büyük kolaylık. Bir petek 2 dakika sürmüyor bile.

Değerlendirme yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir