İndirim!

Sır Rulosu

32,50 TL

Sır rulosu ile bal peteklerinin üzerindeki sır tabakası kolayca ve hızlı bir şekilde temizlenebilmektedir. Sır rulosu dayanıklı ve kullanışlı bir üründür.

(2 müşteri yorumu)

Açıklama

Sır rulosu, temel olarak bal süzme işlemlerinde bal peteklerinin yüzeyini kaplayan sırın temizlenmesinde kullanılan bir el aletidir. Özellikle süzme bal üretimi tercih eden arı yetiştiricilerinin işlerini kolaylaştıran aparatlarından olan sır alma rulosu, petekler üzerindeki sırlarının çok hızlı bir şekilde sıyırılmasını sağlar.

Sır temizlemeye yarayan ve rulo tarak tasarımına sahip bu el aleti kaliteli ve dayanıklı plastikten üretilmiştir. Özellikle ruloyu tutmanıza yarayan sap kısmı sahip olduğu ergonomik tasarımı sayesinde işleminizi hızlıca halletmenizi sağlar.

Sır temizleme rulosu, oldukça zaman alan sır alma işlemini kısa sürede yapmak için kullanılır.

Sır Rulosu Nasıl Kullanılır ?

Sır alma rulosu, döner mekanizma üzerine geçirilmiş tarak dişlerinden oluşur. Petek üzerine geçirdiğiniz tarak dişleri, rulo kısmının hareket ettirilmesi sayesinde sır alma işlemi gerçekleştirir.

Arı yetiştiricilerinin önemli el aletleri arasında yer alan sır rulosu, sır alma işlemi esnasında petek gözeneklerine kesinlikle zarar vermez. Peteğin formunu bozmaması için özel olarak tasarlanan bu ürün sır alma işlemini güvenli bir şekilde gerçekleştirmenizi sağlar.

Bal Sırı Nedir ? Sırın Ne Zaman Alınması Gerekir ?

Bal arıları, bal yaptıktan hemen sonra petek gözeneklerini sır adı verilen özel bir koruma ile kapatır. Özellikle süzme bal üreticileri, bal hasadından hemen önce bu sırı sıyırmalıdır.

Bal sırını temizlemek amacıyla sır rulosunun yanı sıra sır tarağı ve sır bıçağı da kullanılabilir.

Sır Rulosu için 2 müşteri yorumu

  1. Mahmut k.

    Fiyat olarak uygun, hızlı kargo için teşekkürler.

  2. Fuat C.

    Sır almak için ideal ve basit bir çözüm. Gelen ürün kaliteli. Tavsiye ederim.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir