Bal Süzme Hunisi

225,00 TL

Bal süzme hunisi ile bal süzmek artık çok kolay. Üstte paslanmaz süzgeci, altta ise hunisi ile hem süzün hem de süzdüğünüz balı dilediğiniz kaba doldurdun.

(1 müşteri değerlendirmesi)

Bal süzme hunisi, bal üreticilerinin kaliteli ve temiz bal imal etmelerindeki en önemli yardımcı aparatlardan bir tanesidir. Hasat sonrası balın tüketime hazır hale getirilmesinden önce içerisinde bulunan ölü arılar ve sır kalıntılardan kurtulmak gerekmektedir. Bu kalıntılardan kurtulmanın en kolay yolu da balı bir süzgeçten geçirmek olacaktır.

Bal süzgeci adıyla da bilinen bu aparat, balı hem kalıntılardan arındırmaya yarar hem de balın bir kaptan başka bir kaba aktarımında üreticiye yardımcı olur.

Üzerinde bulunan delikler balın süzülmesini sağlar. Huni formunda olması ise şişe ve kavanoz gibi görece daha dar ağızlı kaplara aktarımını kolaylaştırır.

Bal süzme hunisinin süzgeç kısmı paslanmaz metalden, diğer kısımlar ise dayanıklı ve kaliteli 1.sınıf plastikten imal edilmiştir. Bu sayede oldukça uzun ömürlü bir üründür. Ayrıca süzme işlemi bittikten sonra temizlenmesi de oldukça kolaydır.

Süzgeçli bal hunisi özellikle süzme bal üreticileri için çok büyük önem taşıyan bir gereçtir. Arı yetiştiricileri kullanım şekillerine göre huni şeklindeki bal süzgeçlerini tercih ettikleri gibi tercih haklarını kare süzgeçlerden yana da kullanabilirler.

Süzme Bal Nasıl Yapılır? Bal Nasıl Süzülür?

Süzme bal, peteğin yüzeyini kaplayan sır tabakasının kaldırılmasının ardından petek gözeneklerinde bulunan balın, bal süzme hunisi vasıtasıyla süzülüp gözle görünmeyen kalıntılardan arındırılmasıyla ortaya çıkar.

Paslanmaz bal süzme hunisi yardımıyla süzerek kalıntılardan arındırdığınız ballar tortulardan arınmış, berrak ve tüketimi daha kolaydır.

Üç parçadan oluşur;

  • 1 Adet Bal Hunisi (Alt Kısım)
  • 1 Adet Plastik Bal Süzgeci
  • 1 Adet Paslanmaz ( Krom ) Bal Süzgeci

Kare ve paslanmaz yapıda olan, bal tenekesine tam oturan bal süzgeci ürünümüzü de inceleyebilirsiniz.

Bal Süzme Hunisi için 1 değerlendirme

  1. Reha M.

    Yapısı ve görünümü olarak çok kaliteli, sağlam. Yukardan balı süzüp alttan doldurdumak için güzel düşünülmüş.

Değerlendirme yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir