50 adet ve üzeri alımda %10 indirim.

Formik Asit Aparatı

5,90 TL

Formik Asit Aparatı, formik asidi ilkel yöntemlerle kullanmak yerine bu işlemi, daha güvenli gerçekleştirmek için kullanılır.

(3 müşteri değerlendirmesi)

Formik Asit Aparatı, formik asidinin buharlaştırılması için arıcılara büyük kolaylık sunmaktadır. Oldukça güvenli ve işlevsel bir aparattır. Özellikle Varroa bakterileri ile mücadele için önemli olan formik asidin buharlaşması için işleri kolaylaştırmaktadır.

Arılar için hayati değer taşıyan formik asit doğru kullanılmadığında risk de teşkil eder. Bu tür takviyelerin en önemli detayı kullanım şekli ve dozajlarıdır.

Formik Asit Aparatı Özellikleri

 • Kaliteli ve 1.sınıf plastik malzemeden üretilmiştir.
 • 180 x 25 mm ebatlarındadır.
 • İki çerçevenin arasına kolaylıkla yerleştirilerek kullanılabilmektedir.
 • Çift bölmeli olduğu için işlevsel bir kullanım sunar.
 • Dilerseniz tek dilerseniz de iki bölmesini formik asit ile doldurarak aparatı kullanabilirsiniz.
 • Formik asit buharlaştırma için en güvenli yöntemdir.

Formik Asit Buharlaştırma Aparatı Ne İçin Kullanılır?

Formik asit uygulama aparatı arılar için hayati bir öneme sahip olan formik asidin daha sağlıklı ve güvenli bir şekilde buharlaşmasını sağlar.

Formik asidi her zaman aparat ile birlikte kullanarak daha verimli bir sonuç alabilirsiniz. Organik bal üretimi için de etkili olan formik asit uygulaması için aparat uzun süreli bir kullanım sunmaktadır.

Formik Asit Uygulama Aparatı Nasıl Kullanılır?

Formik asit aparatı kullanımı oldukça pratiktir. Orta kısımda bulunan işaretli noktaya kadar şırınga ile asidi doldurabilirsiniz.

Daha sonra formik asit buharlaştırma aparatını çerçevelerin arasına koyarak işlemi tamamlayabilirsiniz. Asidi doldururken kendi sağlığınız için de koruyucu maske, gözlük ve eldiven kullanmaya dikkat etmelisiniz.

İlginizi Çekebilir: Formik Asit

Üründen en etkili verimi almak için her buharlaşma sonrasında üç kez işlemi tekrarlamanız tavsiye edilmektedir.

Formik Asit Aparatı için 3 değerlendirme

 1. Cevat A.

  Daha önceden başka bir yerden almıştım memnun kalmadım. Arıcı Çarsından ürün satın aldım ve memnun kaldım kargo verdiğim günden sonra hemen bana ulaştı. Hayırlı kazançlar.

 2. Hüseyin T.

  Güzel kaliteli plastik bir ürün. Uzun yıllar kullanabileceğim bir ürün. Ürün açıklamasında da belirtildiği gibi ilkel yöntemlerle formik asit kullanımına gerek yok. neden riske girelim ki böyle bir kolaylık varken?

 3. anilyildir

  2 farklı sıvıyı aynı anda verebiliyoruz çok başarılı. 2 çıta arasına sigiyor

Değerlendirme yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir