50 adet ve üzeri alımda %10 indirim.
İndirim!

Formik Asit Buharlaştırma Aparatı

3,50 TL

Formik asidi ilkel yöntemlerle kullanmak yerine formik asit buharlaştırma aparatı ile kullanmak çok daha güvenlidir.

(2 müşteri yorumu)

Açıklama

Formik asit buharlaştırma aparatı, varroa ile mücadelede formik asit kullanımında kolay ve doğru kullanım için gereken çok önemli bir aparattır.

Arılar için hayati değer taşıyan formik asit doğru kullanılmadığında risk de teşkil eder. Bu tür takviyelerin en önemli detayı kullanım şekli ve dozajlarıdır.

Bu aparat sayesinde özellikle kullanım şeklinden kaynaklı zayiatların önüne geçilmiş olur. İlkel tekniklerde ya da modern arıcılık tekniklerinden uzak bilinçsiz arı yetiştiriciliğinde formik asit mendile dökülür ve kovana bırakılır. Formik asitin doğal yolla buharlaşması beklenir. Bu yöntem bütün bir kovanı kaybetmenize yol açabilecek kadar tehlikeli bir yöntemdir.

Arı yetiştiricilerinin korkulu rüyası varroa ile mücadelenin en etkili silahlarından biri formik asittir. Formik asit, buharlaşma özelliği sayesinde kovan içerisindeki varroa hastalığını yok ederek arıları güvene alır.

Formik Asit Buharlaştırma Aparatı Nasıl Kullanılır?

Formik asit uygulama aparatı, ortasında bulunan işaretli noktaya kadar şırınga yardımı ile Formik asit doldurulmalıdır. Belirtilen yere kadar formik asit koymuş olduğunuz plastik formik asit buharlaştırma aparatı çerçevelerin arasına konulur.

Formik asit aparatı, asit ile doldurulurken ve aparat kovana yerleştirilirken koruyucu maske, eldiven ve gözlük takılmalıdır.

Formik Asit Buharlaştırma Aparatı Nedir? Ne işe Yarar?

 • Formik asit aparatının ortasındaki çizgiye kadar şırınga ile Formik Asit doldurup çerçevelerin arasına yerleştirmeniz yeterlidir.
 • Hava sıcaklığı 25 derece üzerinde iken Formik Asit ile varroa mücadelesi yapılmamalıdır. Aksi taktirde hızlı buharlaşma arıların zarar görmesine neden olacaktır.
 • Buharlaşıp bittikten sonra tekrar yenilemelisiniz. Bu işlem en az üç kez tekrar edilmelidir.
 • Daha az sayıdaki uygulamalar varroa mücadelesindeki başarı şansınızı düşürecektir.
 • Formik Asiti, aparatı ile birlikte kullanmak daha güvenli ve sağlıklıdır.
 • Formik asit uygulaması, organik bal üretiminde de kullanılabilmektedir.

Formik Asit Buharlaştırma Aparatı için 2 müşteri yorumu

 1. Cevat A.

  Daha önceden başka bir yerden almıştım memnun kalmadım. Arıcı Çarsından ürün satın aldım ve memnun kaldım kargo verdiğim günden sonra hemen bana ulaştı. Hayırlı kazançlar.

 2. Hüseyin T.

  Güzel kaliteli plastik bir ürün. Uzun yıllar kullanabileceğim bir ürün. Ürün açıklamasında da belirtildiği gibi ilkel yöntemlerle formik asit kullanımına gerek yok. neden riske girelim ki böyle bir kolaylık varken?

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir