Jiletli Sır Tarağı

165,00 TL

Jiletli sır tarağı ile peteklerinizdeki sırları hızlı ve kolayca temizleyebilirsiniz. Sağlam ve dayanıklı yapısı ile uzun yıllar kullanabilirsiniz.

(1 müşteri değerlendirmesi)

Jiletli sır tarağı, bal petekleri süzülmeden önce sırların alınması işleminde kullanılan el aletlerinden bir tanesidir. Sır alma tarağı ile karşılaştırıldığında, üst kısmında yer alan jiletli ağız sayesinde sır alma işlemi daha kolay bir şekilde gerçekleştirilir.

Ergonomik bir tasarıma sahip sır tarağı tek elle rahatlıkla kullanılabilmeye müsait bir şekilde dizayn edilmiştir. Jiletli sır alma tarağı ya da diğer adıyla jiletli sır alma bıçağı, peteklerinizi yere koymadan sır alma işleminizi gerçekleştirmenize olanak sağlar. Bu ürün sayesinde bir elinizle peteği tutup diğer elinize jiletli sır alma tarağını alarak sır alma işlemini oldukça rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Çıtayı herhangi bir zemine koymadan alacağınız sırlar temizlik ve verim açısından daha tatmin edici olacaktır.

Sır alma tarağının jiletli ağzı sayesinde ise sır alma işlemlerinizde fark edilir bir biçimde hızlanacak ve zamandan büyük tasarruf sağlayacaksınız.

Jiletli Sır Tarağı Nasıl Kullanılır?

Jiletli sır alma bıçağı, kaliteli plastikten üretilmiş gövdesinden tutulur. Tarağın jiletli ağzı, peteğin üst tarafından sıra geçirilir ve kovan çerçevesine dik gelecek şekilde sıyrılma işlemi yapılır. Bu işlem petek boyunca uygulanır.

Tarağın jiletli kısmı sayesinde sır alma işlemi hızlıca halledilir.

Bal sırı alma tarağının jiletli kısmı sırın büyük kısmını hallederken tarağın ince ve sık uçları da ince işçilik yaparak gözeneklerde kalan küçük sır kalıntılarını toplayacaktır.

Jiletli Sır Tarağı Ne İşe Yarar?

 • Jiletli sır alma tarağı ile ürünlerinizin sırlarını kolay bir şekilde alabilirsiniz.
 • Çıtayı yere koymadan elde edeceğiniz sırlar temiz, doğal ve oldukça verimli olacaktır.
 • Tek el ile rahat bir şekilde kullanacağınız bu ürün, arıcılık faaliyetlerinde vazgeçilmezleriniz arasında yerini alacaktır.
 • Sır alma bıçağı sayesinde kovanlarınıza yapacağınız bakımı hızlı bir şekilde yapacak ve zamandan büyük tasarruf sağlayacaksınız.

Jiletli Sır Tarağı Özellikleri

 • Uç kısmı metalden yapılmıştır.
 • Kırılma ve eğrilme görülmez.
 • Dayanıklıdır. Yıllarca kullanabilirsiniz.
 • Ağzı oldukça keskindir. Sır almanızı kolaylaştırır.
 • Ele rahat bir şekilde oturur. Oldukça kullanışlı ve elinizi yormayacak şekilde dizayn edilmiştir.

Jiletli Sır Tarağı için 1 değerlendirme

 1. Erol Y.

  Jiletli ağzı çok işe yarıyor ve hızlı şekilde sırı alıyor. Demiri ve sapı da çok kaliteli.

Değerlendirme yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir