20 adet ve üzeri alımda %10 indirim.
İndirim!

Kovan Numarası

3,50 TL

Kovan numarası, kovanlarınızı numaralayarak kolayca takip etmenizi sağlar. Dayanıklı yapısı sayesinde iklim koşullarından etkilenmez, uzun yıllar kullanılabilir.

Açıklama

Kovan numarası, arı kovanlarına numara vermek amacıyla kullanılmaktadır. Plastik kovan numarası sayesinde hem arı yetiştiricilerinin vakitten tasarrufu sağlanır hem de kalıcı bir çözüm bulunmuş olur.

Modern arıcılıkta arı kovanlarının takibinin düzenli bir şekilde yapılması çok önemlidir. Özellikle çok sayıda kovanı olan arı yetiştiricilerinin kovanlarını bir düzene sokması, kovanlara uygulanan işlemlerin not alınması arı yetiştiricilerinin işlerini çok büyük ölçüde kolaylaştırmaktadır.

Bunu yapabilmenin en iyi yolu şüphesiz kovanlara numara vermekten geçer.  Numaralandırılmış kovanların kayıtları da düzenli bir şekilde tutulduğunda arıcılık işlemlerinizle ilgili büyük bir kargaşayı ortadan kaldırmış olursunuz.

Bazı arıcılar kovan numaralandırma işleminde boya ile yazma metodunu tercih etse de bu hem zaman ve efor gerektiren bir işlemdir hem de kalıcı bir çözüm değildir. Hava koşullarının etkisi ile boyalar zaman içerisinde silinerek kaybolacak ve başlı başına bir kargaşaya sebep olacaktır.

Kovan Numarası Nasıl Kullanılır?

Kaliteli plastik malzemeden imal edilen arı kovanı numarası, oldukça kolay bir şekilde peteklere monte edilebilir. Kovan numarası, dayanıklı ve kaliteli yapısı nedeniyle uzun ömürlüdür. Kovanlarınıza takılırken kovana herhangi bir zarar vermez. Montaj esnasında arıları rahatsız etmez, onları kızdırmaz ve çalışmalarını engellemez.

Bir tabla üzerinde 0’dan 9’a kadar olan bütün rakamlar mevcuttur. İki rakam yan yana monte edilerek çift basamaklı sayılar da kovanlara numara olarak verilebilir.

Plastik arı kovanı numarası tüm kovan çeşitleri ile uyumludur.

Kovan Numarası Ne İşe Yarar?

  • Kovan numarası, kovanlarınızı numaralayarak karıştırmamanızı sağlar.
  • Numaralanan kovalara dair yeni kayıtlar oluşturabilir ve sağlıklı bir şekilde kovan takibi yapabilirsiniz.
  • Plastik malzemeden yapılan bu ürün kolay monte edilir ve uzun süreler boyunca kullanılır.
  • Montaj anında kovana zarar vermez, arıların çalışmasını bölmez.
  • 0’dan 9’a kadar olan tüm numaralar çerçeve içerisinde bulunmaktadır.

Kovan Numarası Özellikleri

  • Kaliteli plastik malzemeden imal edilmiştir.
  • Kovanlara montajı kolaydır. Bütün kovanlara monte edilebilir.
  • Kovanların numaralanmasını sağlar.

Müşteri Yorumları

Henüz inceleme yapılmadı.

“Kovan Numarası” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir