10 adet ve üzeri alımda %5 indirim.

Arıcı Maskesi (1. Kalite)

205,00 TL

Arıcı maskesi, arıcıların kendileri güvende hissetmelerine yardımcı olmak amacıyla ihtiyaç duydukları önemli bir tedbirdir.

(1 müşteri değerlendirmesi)

Arıcı maskesi, arı yetiştiricileri için özel kumaştan üretilen,  arı sokmalarına ve saldırılarına karşı güvenlik tedbirlerinin en başında gelir.

Arıcılık sektöründe bulunan hemen herkesin ya kendisi ya da tanıdığı bir meslektaşı arılar tarafından talihsiz kazalara maruz kalmıştır. Kimisi ucuz atlatılan kimisi önemli sorunlara davetiye çıkartan bu kazalar can yakıcı bir hal almaktadır.

Bu kazalardan korunmak için arı yetiştiricilerinin her an bir kaza olabileceği ihtimalini sürekli göz önünde bulundurarak güvenlik tedbirlerini elden bırakmamaları önemlidir. En önemli tedbir koruyucu kıyafetlerdir. Öncelikle arıcı maskesi, ardından arıcı eldiveni ve arıcı pantolonu mutlaka takılmalıdır. Bunlar takılı değilken kovanlara yaklaşılmamalıdır.

Arıcı maskesinin beyaz renkli olmasının sebebi, bilimsel çalışmalar, beyaz rengin arıları sakinleştirdiği sonucunu ortaya koymuştur.

Arı sokmalarını önlemekle görevli arıcı maskesi kaliteli kumaştan üretilmiştir. Kolay tahrip olmaz, yıpranmaz. Maskeye rağmen oluşabilecek arı saldırılarına karşı kalın kumaş kullanılmıştır.

Terletmeyen arıcı elbisesi, kalın kumaş cinsine rağmen kalitesinin sağlamış olduğu avantaj ile hava sirkülasyonunu engellemez, ter ve nem yapmaz.

Ayrıca pratik yapısı nedeniyle süper arıcı maskesi ismini alan bir diğer arıcı maskesi türü de siz değerli arıcılarımız tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Arıcı maskesi, başlık kısmıyla birlikte bir bütün olup ayrıca arıcı başlığı kullanmaya gerek yoktur.

Arıcı maskesi altına giyinmek üzere arıcı şalvarı da alınması şiddetle tavsiye edilmektedir.

Arıcı Maskesi (1. Kalite) için 1 değerlendirme

  1. Kerim F.

    Güzel, kaliteli bir arıcı maskesi, Başlık kısmı da yeterli düzeyde. İhtiyacımı giderdi.

Değerlendirme yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir