Kovan Kilidi

79,00 TL

Kovan kilidi, kovanları sabit tutmak ve bir yerden bir yere taşırken güvenli bir şekilde taşımaya yarayan önemli bir aparattır.

(1 müşteri değerlendirmesi)

Stokta yok

Kovan kilidi, kovan kapağını kovana sabitlemek için tasarlanmış vidalı sisteme sahip özel bir üründür. Arı yetiştiricileri için oldukça işe yarar ve arıcıların yoğun talep gösterdiği ürünlerin başında gelir.

Kovan kapak kilidi, yalnızca kovan kapağının kovan ile bütünleşmesini sağlamaz. Bu özelliğine ek olarak alt ve üst kovanları birbirine sabitlemeye de yarar. Alt ve üst kovanın birbirine sabitlenmesi kovan nakil işlemi esnasında arı yetiştiricilerinin işini oldukça kolaylaştırmaktadır.

Kovan kilidi teli olarak da arı yetiştiricileri tarafından isimlendirilen bu ürün şiddetli rüzgarların olduğu dönemlerde kovanın uçmasına da mani olur.

Arı zayiatlarının en yoğun olduğu arı taşıma işlemlerinde düşme, sallanma gibi risklere karşı kovanları güvence altına alan bu sistem kullanması oldukça basit bir mekanizmadır.

Ayrıca bu kovan kapak kilidini kullanarak kovanları taşımak da oldukça kolay ve pratiktir. Kovana herhangi bir zarar vermeyen bu ürün vidalı sistemi ile kolayca monte edilebilir. Kaliteli metalden imal edilen kovan kapak kilidi paslanmaz yapısıyla yağışlı havalara, zorlu iklim şartlarına ve yüksek nem oranlarına karşı da dirençlidir.

Kovan nakillerinde ve rüzgarlı havalarda kovan güvenliğini sağlamak arı yetiştiricilerinin asli vazifeleri arasında yer alır. Bu nedenle kovan kapak kilidi gibi güvenlik tedbirlerini uygulamaktan bal üreticileri geri durmamalıdır.

Dayanıklı yapısı ile uzun ömürlü olan kovan kilidi, kolay kolay eğilme, bükülme ve kırılma yapmaz. Vidalı mekanizması sayesinde kolayca takıldığı gibi kolayca sökülebilir, yeni kovana tekrar monte edilebilir.

Arı kovan kilidi, kovan kapağını kovana sabitleyerek kapağın açılmasına engel olan bir yardımcı aparattır. Ayarlanabilir vidalı tasarımı sayesinde istenilen uzunluğa getirilebilme özelliğine sahip kovan kapağı kilidi arı yetiştiricilerin en önemli araçlarından bir tanesidir.

Kovan kilidi, ayarlanabilir tasarımı ile her kovana uyum sağlama avantajına da sahiptir. Bu özelliği ile ayarlı kovan kilidi, kovan kilidi çeşitleri arasında arı yetiştiricileri tarafından en çok tercih edilen modeldir.

Ayarlı kovan kilidini kovanlara monte etmek oldukça basittir. Pratik ve hızlı montajı sayesinde arı yetiştiricilerinin vakitten tasarruf etmelerini sağlar. Kovan kilidi, kaliteli ve dayanıklı metalden üretilmiştir. Zorlu hava şartlarına ve yüksek nem oranına karşı dirençlidir. Kaliteli metal malzemeden üretilmiş olmanın verdiği avantajla uzun ömürlüdür.

Özellikle arı güdümlerinde ve gezgin arıcılıkta hayat kurtaran bir aparattır. Arı nakil işlemleri esnasında kovan kapakları kilitlenerek arıların transferi güvenli bir şekilde yapılmış olur.

Kovan Kilidi Nasıl Takılır?

Ayarlı kovan kilidinin kovanlarınıza montajı oldukça basit ve pratiktir. Kovan kilidinin iki yanında arı yetiştiricilerinin montaj işlemini kolaylaştırmak ve zamandan tasarruf etmelerini sağlamak amacıyla iki vida deliği açılmıştır.

Kovan kilidini bu deliklerden kovanınızın türüne göre uygun bir bölgeye sabitlemek kovan kilidinizi takmak için yeterlidir. Ayarlanabilir formu sayesinde kovan kilidinin uzunluğu tercihinize göre düzenlenebilir.

Kovan Kilidi Nedir?

 • Kovan kilidi, kovanları sabit tutmak amacıyla üretilmiş bir üründür.
 • Ayarlanabilir özelliği sayesinde neredeyse bütün kovanlar ile uyumludur.
 • Kovan kapağı ile kovanı birbirine kilitleyerek emniyet içerisinde kovanın taşınmasını sağlar.
 • Gezgin bir şekilde arıcılık yapılıyorsa eğer en güvenilir taşıma aparatlarından bir tanesidir.
 • Kolay monte edilebilmesi sayesinde arıcının zamandan tasarruf etmesini sağlar.

Kovan Kilidi Özellikleri

 • Kovanın kilitlenmesini sağlar.
 • Metal malzemeden imal edilmiştir.
 • Ayarlanabilir uzunluğa sahiptir.
 • Uzun süreler boyunca güvenle kullanılabilir.
 • Dayanıklıdır.
 • Montaj işlemi çok basittir.

Kovan Kilidi için 1 değerlendirme

 1. Cengiz P.

  Kaliteli ve sağlam demirden üretilmiş, gayet tok. ayarlanabilir vidası olması çok güzel bir olay. her kilitte bu özelliği bulamıyoruz.

Değerlendirme yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir