Kavanoz Suluk

52,50 TL

Kavanoz suluk, ekonomik ve kullanımı kolay olan bir kovan önü yemliktir.

(1 müşteri değerlendirmesi)

Stokta yok

Kavanoz Suluk, 1.sınıf kaliteli malzemesi ile uzun süreli bir kullanım sunar. Arıcılık faaliyetleri içerisinde de sıklıkla tercih edilen kavanoz tipli arı suluğu, arıların uzakta bulunan su kaynaklarına gitmesine gerek kalmadan su ihtiyaçlarını karşılayabilmelerini sağlamaktadır.

Hem arıları beslemek hem de su ihtiyaçlarını karşılamak için özel olarak tasarlanan kavanoz arı suluğu rahat ve işlevsel bir kullanım sunmaktadır.

Kavanoz Suluk Özellikleri

  • Kavanoz tipi suluğun üst kısmı beyaz şeffaf ve kalın bir plastikten üretilmiştir.
  • Ön kısmında yer alan çıkıntılı özel yapısı arıların suyun içine batmadan rahatlıkla su içebilmesini sağlamaktadır.
  • Ebat olarak kovandan uçuş kısmına koyulabilecek uygun tasarıma sahiptir.
  • Arı suluğu kavanoz tipi biçimindeki geniş tasarımı ile kovandaki arılara yetecek kadar su alma kapasitesine sahiptir.

Arı Suluğu Ne İçin Kullanılır?

Arıların hem beslenmesi hem de su ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için arı suluğu kullanılmaktadır. Arıların uzak yerlere ve pis su kaynaklarına giderek su aramasına gerek kalmaması için kovanlara yerleştirmek üzere tasarlanmıştır.

Kaliteli ve kalın plastik yapısı ile suluk kavanoz ürünü bir kovanın su veya beslenme ihtiyacını karşılayacak yem alma kapasitesine sahiptir.

Arı suluk ürünü çok uzun yıllar herhangi bir şekilde koku yapmadan ve yıpranmadan kovanlarda kullanılabilmektedir. Yem veya su koyacağınız kısmın kalın şeffaf yapısı ile içerisindeki suyun veya yemin azalıp azalmadığını kolaylıkla kontrol edebilirsiniz.

Kovanlarda Suluk Nasıl Kullanılır?

Kavanoz suluğumuz yapısı ile konforlu bir kullanım sunmaktadır. Dilerseniz suluk olarak dilerseniz de arılara ek besin için yemlik olarak kullanabilirsiniz.

Yemlik veya suluk olarak kullanılacak ürünler genellikle farklı boyutlarda tasarlanabilmektedir. Ancak ürünümüz arı yetiştiricileri tarafından en çok tercih edilen suluk ve yemlik ürünü olarak ön plana çıkmaktadır.

Hem yem hem de su tüketimi açısından arıların boyutlarına uygun olacak şekilde ön kısmı tasarlanmıştır. Ön bölümünde suluk kısmına benzeyen uzantısı sayesinde tüm arılar boğulmadan ve rahatsız olmadan kolaylıkla suyu buradan içebilmektedir.

İlginizi çekebilir:Kavanoz Yemlik

Çok amaçlı bir kullanım sunan ürünümüz kolaylıkla temizlenebilmektedir. Dilerseniz suyunu boşaltarak içerisine yine yem takviyesi de yapabilirsiniz. Kovanların dış kısımlarına yerleştirebileceğiniz suluk, arıların uçuş hizası ile birebir uyumlu bir yapıya sahiptir.

Kavanoz Suluk için 1 değerlendirme

  1. Erhan C.

    Kullanımı en kolay, en pratik suluk türü. İçini doldur koy arılara başka bir şeye gerek kalmıyor.

Değerlendirme yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir