İndirim!

Arı Suluğu (Damacana Uyumlu)

14,50 TL

Arı suluğu, damacana uyumlu olup, arıların su ihtiyacını karşılamaya yardımcı olur. Arılarınız bu sayede uzak su kaynaklarına gitmek zorunda kalmaz.

(2 müşteri yorumu)

Açıklama

Arı suluğu, arıların temel ihtiyaçlarından olan su ihtiyacını kolay bir şekilde karşılamaları için özel olarak tasarlanmıştır.

Damacana uyumlu arı suluğu kullanımı oldukça basittir. 5 veya 10 litrelik pet damacana, suluğun ağzına takılır ve ters çevrilir.

Arıların Su İhtiyacı

Doğadaki hemen her canlı gibi arılar için de su yaşamın kaynağıdır. Modern arıcılığın gelişmesi ile kovanlarda koloniler halinde yaşayarak bal üretimini gerçekleştiren arılar, su kaynaklarına ulaşabilmek için oldukça geniş zaman ayırmaktadır. Öyle ki su kaynaklarına ulaşabilmek için uzun uçuşlar gerçekleştiren arılar, bu aramalar sonucu bitkin düşmekte hatta ölmektedirler.

Verimli çalışabilmeleri ve kaliteli bal üretebilmeleri için su ihtiyaçlarını gidermek zorunda kalan arılara arı suluğu yardımıyla su temin edilebilir.

Arı suluğu sayesinde hem arıların su kaynağı aramak için yaşanılan zaman kaybının önüne geçilir hem de arıların su ararken harcadıkları eforun bal işçiliğine yönlendirilmesi sağlanır. Ayrıca su kaynağı ararken arıların ölmesi engellenerek arı zayiatının önüne geçilir.

Arı Suluğu Nasıl Kullanılır?

Damacana uyumlu arı suluğu birinci sınıf dayanıklı plastikten imal edilmiş olup arı suluğunun şişe yuvasına içi su dolu 5 veya 10 litrelik pet damacanayı yerleştirmek ve bu suluğu arıların erişebileceği bir yere koymak yeterlidir.

Arı suluğu sayesinde arılarınız su aradıkları zamanı sizin için çalışarak geçirirler.

Arı suluğu özellikleri

  • 1. sınıf plastikten yapılmıştır.
  • 5 ve 10 litrelik pet damacana şişeler ile uyumludur.
  • Arıların rahat bir şekilde su içmesi için özel olarak tasarlanmıştır.
  • Zamandan tasarruf edilerek ve arıyı yormadan daha çok bal elde edilmesini sağlar.

Arı Suluğu (Damacana Uyumlu) için 2 müşteri yorumu

  1. Suat K.

    Cuma akşamı sipariş verdim Pazartesi günü elimde oldu. Yepyeni pırıl pırıl bir ürün. Hep böyle devam edin.

  2. Özgür T.

    Çok pratik bir ürün. Her zaman bulabileceğiniz 5 litrelik Pet damacanayı takın ağzına içiniz rahat etsin. Arılar su için uzağa gitmesin.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir