50 adet ve üzeri alımda %5 indirim.

Beeneral

30,00 TL

Beeneral, arıların bal verimini artırıcı mineraller barındıran zengin bir takviye üründür.

(1 müşteri değerlendirmesi)

Beeneral, arılar için özel olarak geliştirilmiştir. En kaliteli ve en değerli mineral takviyesi olarak profesyonel arı yetiştiriciliği içerisinde sıklıkla tercih edilmektedir. Arıların gelişim sürecinde ve bal verimini artırmak için kullanılan mineral aynı zamanda arıların hastalıklara karşı da dirençli olmasını sağlar.

Hem vitamin hem de mineral takviyesi yapılmak istendiğinde Beeagra kullanılmaktadır. Dilerseniz polen özü olarak Pollenbee de kullanılabilir.

Beeneral Özellikleri

  • Ana arıların yumurtlamasını sağlar.
  • Demir, çinko, bakır, mangan, iyot, kobalt, selenyum, şeker, MCP, potasyumkarbonat ve sodyumbikarbonat, magnezyumsülfat ürünün içerisinde bulunan mineral çeşitleridir.
  • Arılar için her türlü bakterinin yol açacağı hastalıklara karşı bir direnç oluşturur.
  • Arıların gelişim sürecinde daha hızlı büyümelerini sağar.
  • Bal veriminin artmasını hızlandırır.
  • Hastalıklara ve vitaminsizliklere karşı oluşabilecek arı ölümlerini azaltır.
  • 100 gramlık paketler şeklinde gönderilmektedir.

Beeneral Ne İçin Kullanılır?

Arılar için mineral tozu olan Beeneral, özellikle bahar mevsimlerinde arıların yaşamış olduğu hastalıklara karşı büyük bir etki edebilmektedir.

Arıların en çok yakalandığı ve zayiata uğradığı noseme hastalığına karşı arıların daha dirençli olmasına yardımcı olur.

Yavru arılar için de kullanımı uygun olmaktadır. Gelişim süreçlerini hızlandırdığı gibi daha verimli bal üretimi yapılmasını sağlar.

Arı ölümlerinin azaltılmasında etkisinin kanıtlandığı bilinmektedir. Arılar için mineral olarak en çok tercih edilen ürün olma özelliği taşımaktadır. Ana arılar için daha fazla yumurtlama yapabilme avantajı sunmaktadır. Kış mevsiminden sonra genellikle arılarda meydana gelen bağırsak problemlerinin tedavisi için de etkili olduğu bilinmektedir. Ürün aynı zamanda arıcılar tarafından polen özü olarak da tercih edilebilmektedir.

Arılar İçin Mineral Nasıl Kullanılır?

1 litrelik arı şurubu içerisine veya 1 kilogramlık arı keki ürününün içerisine sadece 1 çay kaşığı kadar mineral eklenerek karıştırılması yeterli olacaktır. 2 gram mineral bir kovan için fazlası ile ek gıdanın ve vitaminlerin alınmasını sağlayabilmektedir.

Beeneral mineral ürünü üretim tarihinden itibaren 2 yıl içerisinde tüketilmelidir. Arılarda en çok besin takviyesinin gerekli olduğu dönem olarak bilinen 15 Kasım ve 15 Mart tarihleri arasında kullanılması tavsiye edilmektedir.

Kuru, ışıksız ve serin yerde muhafaza edilmesi önerilir. Ürün kesinlikle bir ilaç olmamakla birlikte besin takviyesi şeklinde kullanılabilmektedir. Arı hastalıklarının tedavisi için tek başına yeterli değildir.

 

Beeneral için 1 değerlendirme

  1. Hasan Z.

    Organik mineral takviyesi olarak sürekli kullandığım ve memnun kaldığım bir ürün. Fiyat ve kalite olarak da Arıcı Çarşısı’nı tek geçerim.

Değerlendirme yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir