Ana Arı Boyama (İşaretleme) Kalemi

130,00 TL

Ana arıları işaretlemede güvenle kullanabileceğiniz ana arı boyama kalemi. İçerisindeki boya ana arınıza zarar vermemektedir. 2022 yılı ana arı rengi olan sarı renk kalem gönderilmektedir.

(2 müşteri değerlendirmesi)

Ana Arı Boyama Kalemi sayesinde ana arıları işaretleme işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz. Ana arı boyama işlemleri sırasında arınıza kesinlikle bir zarar gelmez. 2023 yılının rengi olan kırmızı renk yıl içerisindeki alışverişlerde gönderilmektedir.

Ana Arı Boyama Kalemi  Özellikleri

 • Sadece ana arının boyanması için özel olarak geliştirilmiştir.
 • Oldukça kaliteli ve dayanıklı bir yapıya sahip olduğu için uzun süreli kullanım sunar.
 • Ana arı üzerine uygulanan renk kesinlikle çıkmaz.
 • Kalitesi kanıtlanmış olan ana arı işaretleme kalemi Çin malı değildir.
 • Kalemin içerisindeki boya kesinlikle arılara herhangi bir zarar vermemektedir.
 • İşaretleme kaleminin boyası tamamen kokusuzdur.
 • 2022 yılı için ana arı rengi sarı renk olarak belirlenmiştir. Bunun için 2022 yılı kalem siparişlerinde renk olarak sarı kalem gönderilmektedir.
 • Ana arı boyama Kalemi kokusuz özelliktedir. Doğru bir kullanımın ardından uzun süre çıkmadan işlevini devam ettirmektedir. Oldukça dayanıklı ve kaliteli bir üründür.

Ana Arı İşaretleme Kalemi Nasıl Kullanılır?

Ana arı işaretleme için kalemin arıya zarar vermeyecek şekilde kullanılması gerekmektedir. Bunun için de ana arıların sadece  arı boyama kalemi kullanılarak renklendirilmesi uygundur.

Koloni içindeki ana arının kendini belli etmesi için ürünümüzü tercih edebilirsiniz. Ana arı işaretleme kalemini aldıktan sonra arı tespit edilerek ele alınabilir. Ardından sırtına bir iki defa kalem dokunulduktan sonra boyama işlemi tamamlanmış olur. Arıya bu işlem uygulanırken kesinlikle bir zarar gelmemektedir.

Dilerseniz ana arının renklendirmesi için ana arı boyama aparatı ürünümüzü de tercih edebilirsiniz.

Ana Arı Renkleri Yıllık Renk Tablosu

İlginizi Çekebilir:Ana Arı Boyama Aparatı

Uyarı!!!

Ana arı boyaması sonrası boya kurumadan arı hemen kovana bırakılmamalıdır. Aksi takdirde kurumayan boya, işçi arılar tarafından temizlenir ve boyama işlemi hedefe ulaşmaz.

Ana Arı Boyama (İşaretleme) Kalemi için 2 değerlendirme

 1. Erhan Z.

  Ana arıları yaşına göre ayırt etmek için sürekli kullandığım her yıl rengi değişen güzel bir ürün. Zahmetsizce ve arıya zarar vermeden kolay halledebiliyorum boyama işimi.

 2. anilyildir

  Açıklamada 2022 rengi olan sarı yollanacagi belirtildiği halde kırmızı yollanmış. Elimdeki 2022 anaları ikna edip hayır siz 2023te doğdunuz rengini bu yüzden kırmızı demem gerekecek

Değerlendirme yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir