50 adet ve üzeri alımda %10 indirim.
İndirim!

Gold Varroa (Çubuk)

7,90 TL

Gold varroa, arılarda bulunan varroa bitleriyle mücadelede kullanılır. Paket içerisinde 10 adet çubuk mevcuttur.

(2 müşteri yorumu)

Açıklama

Gold varroa, arılarda bulunan varroa bitleriyle mücadelede kullanılır. Arıların hasta olmasından kaynaklı bal kalitesinin düşmesini önleyerek kaliteli balların yapılmasına aracılık eder.

Gold Varroa Takviyesi ile kolonilerdeki varroa bitleri ile mücadele edilir. Balın kalitesini düşüren ve ölümcül sonuçlara yol açan varroaya karşı önceden alınan bir önlemdir. Gold varroa takviyesi varroa ile mücadelede etkin olduğu gibi balın kalitesini de arttıran bir destekleme yöntemidir.

Gold Varroa Nasıl Kullanılır?

 • İlkbahar ve sonbahar aylarında kullanılması tavsiye edilir.
 • Bal hasat zamanında kullanıldığında ardında bir iz, leke ve tat bırakmaz.
 • Çerçeve sayısı 8 adete kadar olan kovanlarda 1 adet, daha fazla çerçevesi olan kovanlara 2 adet çerçeve üzerine konularak uygulaması yapılır.
 • Şeritler en az 4 hafta, en fazla 6 hafta kovanda bırakılır. Ürün etkisi bitince, arılar kemirerek dışarı atar.
 • Gold Varroa Çubuk şeritler buharlaşmayla etkili oldukları için kullanımı esnasında kovan mevcut sıcaklığının 20 ile 25 derece civarlarında olmasına dikkat edilmelidir. İşlem bitene kadar mevcut sıcaklık derecesinin korunması önem arz eder.
 • Larvaya parazit bulaştı ise koyduğunuz çubuğu çıkarmadan 7 gün ara ile 3 kez tekrarlanacak ve 21 günde tam temizlik sağlanmış olur.

Gold Varroa Çubuk Özellikleri Nelerdir?

 • 1 pakette 10 tane şerit bulunur.
 • Doğal olarak arı biti ile mücadele edilmesini sağlar.
 • %100’e yakın bir koruma sağlar.

Bu bir ilaç değil takviyedir.

Varroa Nasıl Teşhis Edilir?

Kovanın tabanı temizlenir. Şerit kovanda 24 saat (1 gün) bırakılır. Daha sonra kovanın tabanındaki ölü varroa parazit varlığı ve sayısı belirlenir.

Varroa’nın Zararları

Varroa biti arıların kanını emerek beslenir ve bulaştığı kovanlarda yavru arılar gelişimini tamamlayamaz. Yetişkin arıların ise verimliliği düşer, strese neden olur. Kolonideki arıların varroaya yakalanıp yakalanmadığının tespiti için arıların uçuşlarını gözlemlemek gerekir. Arılar için yeteri kadar besin bulunmasına rağmen arı ölümlerinde artış gözlenmiş ve civarda küçük ve kanatsız arıların varlığı göze çarpıyorsa varroa hastalığı mevcut demektir.

Arıcılar için riskli dönemlerden olan kış aylarında arıların varroa parazitlerinden etkilenmemesi için yaklaşık olarak Temmuz ayı sonlarında gereken tedbirler alınmalıdır. Kışa hazırlık varroa mücadelesinde çok önemlidir. Gold varroa takviyesi de dahil olmak üzere varroa mücadelesinin önemli uygulamaları kış öncesinde gerçekleştirilmelidir. Gold varroa çubuk takviye ürünü, varroa hastalığının koloniler üzerindeki etkisini göz önüne aldığımızda oldukça faydalı bir tedbir yöntemidir.

Gold Varroa (Çubuk) için 2 müşteri yorumu

 1. Bilal S.

  Tertemiz ve yepyeni gold varro ilaçları ile diğer ürünler elime ulaştı. Çok sağolun, kolay gelsin, hayırlı işler dilerim.

 2. Hakkı D.

  Paketleme olarak ve ürün kalitesi olarak memnun kaldım. Teşekkür ederim.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir