Çerçeve Tutacağı

95,00 TL

Çerçeve tutacağı, kovandaki çerçeveleri tek ile pratik bir şekilde çıkarmak amacıyla kullanılmaktadır.

(4 müşteri değerlendirmesi)

Çerçeve Tutacağı, kovanın içerisinde bulunan çerçevenin arıya ve kovana zarar vermeden çıkartılması için özel olarak üretilmiştir.

Tek el ile tutulmasına yardımcı olacak ergonomik yapısı ile pratik bir kullanım sunar. Kullanımının kolay olmasını sağlayan tasarımı sayesinde arı çırpımı işini kolaylaştırmaktadır.

Elde kullanım için uygun olarak geliştirilen mekanizma arı yetiştiricilerinin işlerini önemli ölçüde kolaylaştırmaktadır.

Çerçeve Tutacağı Özellikleri

 • Çerçeveleri kovandan çıkartmak için geliştirilmiştir.
 • 1.sınıf metal ve krom kaplama malzemeden üretilmiştir.
 • Tutma bölmeleri kaliteli plastik malzeme ile kaplanmıştır.

Bal çıtası tutma aparatı nasıl kullanılır?

Çerçeve tutma pensesi oldukça kolay bir şekilde kullanım için hazırlanmıştır. Hem kendinize hem de arılara ve kovana zarar vermeden kullanabilirsiniz.

Çerçeve tutacağı üzerindeki pensenin sağ ve sol kısımlarında çerçeveyi tutabilmek içi iki ayrı yuva yer almaktadır. Pensenin ağız kısmını çerçevenin iki tarafına yerleştirecek şekilde tutmalısınız.

Daha sonra çerçeveye denk getirerek plastik kaplı tutma bölümlerini tutarak sıkın. Kovandaki çerçeveyi kendinize doğru çektiğinizde kolaylıkla çıkartabilirsiniz.

Çerçeve tutacağı sayesinde tek el ile çerçeveyi kovandan çıkartabilirsiniz.

Kovandan Petek Çıkarma İşlemi Nasıl Yapılır?

Hem petek bakımının yapılması hem de bal hasadı sırasında kovanların içerisinden peteklerin çıkartılması gerekmektedir.

Ancak peteklerin sağlıklı bir şekilde çıkartılabilmesi için Çerçeve tutma pensesine ihtiyacınız olacaktır. Arı pensesi ile birlikte aynı zamanda peteğin üzerinde bulunan arıları dökmek için de arıcı fırçası aletini kullanmanız yararlı olacaktır.

Sizlere zamandan büyük bir tasarruf sunacak olan çerçeve tutacak ürünü kısa sürede kovanların içlerindeki çerçeveleri tek el ile çıkartabilmenizi sağlamaktadır.

Ayrıca kovanın içerisinden çıkartacağınız çerçeveleri, çerçeve tutacağı sayesinde kolaylıkla da silkeleyebilirsiniz. Tek bir hareket ile üzerindeki arıları da temizleyebilirsiniz.

Arı pensesi üzerindeki pense sistemi kovanların içlerinde bulunan çerçeveleri tutabilmek için özel olarak tasarlanmıştır.

Arıcılar için büyük kolaylık sunan çerçeve tutacağı sayesinde bal hasadı mevsimi sırasında işlerinizi daha kısa sürede ve sağlıklı bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Çerçeve tutma ürünü sayesinde çırpma ve silkme yöntemi ile kovandan petek çıkartma işlemini kovana hasar vermeden gerçekleştirebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: https://aricicarsisi.com/tel-makara-aparati-plastik/

Çerçeve tutacağı ile hem efordan hem zamandan tasarruf sağlamak mümkündür.

Çerçeve Tutacağı için 4 değerlendirme

 1. Osman T.

  Çerçeve tutmak için çok pratik bir alet. Her arıcı da bulunmalı.

 2. İsmail E.

  Çerçeveleri tek elle tutmak için çok kullanışlı bir ürün. Kolay kolay bozulacak bir ürüne de benzemiyor uzun yıllar kullanırım İnşallah

 3. Sadık U.

  5 kalem malzeme aldım.satıcı işini güzel yapıyor

 4. Mesut Y.

  Çok kullanışlı ve yaptığı işe göre de fiyatı çook uygun bir araç.

Değerlendirme yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir