İndirim!

Çerçeve Tutacağı

27,50 TL

Çerçeve tutacağı, kovan içerisindeki çerçevenin, arıya ve kovana zarar vermeden tek ile tutulmasına yardımcı olan bir arıcı el aletidir.

(4 müşteri yorumu)

Açıklama

Çerçeve tutacağı, dayanıklı ve paslanmaz çelikten imal edilmiştir. Metal gövdesi krom kaplama olan çerçeve tutacağının iki taraftaki tutma bölümleri ise yumuşak plastikle kaplanarak kullanımı kolay bir tasarım ortaya çıkarılmıştır. Sahip olduğu tasarım sayesinde arı çırpımını kolaylaştıran bu pense diğer çerçevelere temasın da önüne geçer.

Kovan bakımlarında çerçeveyi tek el ile kaldırabilmek için tasarlanan bu mekanizma, arı yetiştiricilerinin, arı bakım işlemlerini önemli derecede kolaylaştırmaktadır.

Çerçeve Tutacağı Nasıl Kullanılır?

Çerçeve tutma pensesinin sağ ve sol taraflarında çerçeveyi tutmaya yarayan iki ayrı yuva bulunmaktadır. Pensenin bu ağız kısımları çerçevenin iki tarafına yerleştirilir. Yumuşak ve el acıtmayan plastikle kaplı tutma bölümleri tutulup sıkılır. Kolaylıkla çerçeve kovandan çıkarılır. Çerçeve tutacağının ergonomik tasarımı sayesinde çerçeveler tek elle çıkarılabilir.

Çırpma ve Silkme Yöntemi İle Kovandan Petek Çıkartma

Bal hasadı ya da petek bakımı için kovandan petek çıkartma işlemi yapmak gerekmektedir. Peteği çıkartmak için çerçeve tutacağına, üzerindeki arıları dökmek için de arıcı fırçası ihtiyacımız olur.

Çerçeve tutacağı sayesinde, kovandan çıkarttığımız çerçeveleri kolayca silkeler ve tek hareketle arılardan temizleyebiliriz. Çerçeve tutma pensesinin arıcılar için özenle hazırlanan tasarımı sayesinde tek elle yapılabilen arı çırpma işlemi arı yetiştiricilerinin işini büyük ölçüde kolaylaştırmaktadır.

Çerçeve tutacağı ile hem efordan hem zamandan tasarruf sağlamak mümkündür.

Çerçeve Tutacağı için 4 müşteri yorumu

 1. Osman T.

  Çerçeve tutmak için çok pratik bir alet. Her arıcı da bulunmalı.

 2. İsmail E.

  Çerçeveleri tek elle tutmak için çok kullanışlı bir ürün. Kolay kolay bozulacak bir ürüne de benzemiyor uzun yıllar kullanırım İnşallah

 3. Sadık U.

  5 kalem malzeme aldım.satıcı işini güzel yapıyor

 4. Mesut Y.

  Çok kullanışlı ve yaptığı işe göre de fiyatı çook uygun bir araç.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir