Uçuş Kapağı Sekmanı

5,75 TL

Uçuş kapağı sekmanı, kovan uçuş kapağının kontrolsüz açılmaması için kullanılan pratik bir aparattır.

(1 müşteri değerlendirmesi)

Uçuş Kapağı Sekmanı, kovanlara monte edilmiş olan uçuş kapaklarının sabitlenmesi için özel olarak geliştirilmiştir. Hem kapakların sabitlenerek arıların zarar görmesini engellemek hem de taşıma işlemini daha güvenli bir şekilde gerçekleştirmek için Kovan Kapağı Sekmanı tercih edilmektedir.

1.sınıf kaliteli metalden üretilen uçuş sekmanı kesinlikle uzun süreli bir kullanım sunar.

Uçuş Kapağı Sekmanı Ürün Özellikleri

  • Kaliteli ve dayanıklı metalden üretilmiştir.
  • Kovanlardaki uçuş kapaklarının sabitlenmesi için kullanılmaktadır.
  • Tüm kovanların uçuş kapakları ile uyum sağlayan ergonomik bir tasarıma sahiptir.

Kovan Kapağı Sekmanı Ne İşe Yarar?

Arıcılık faaliyetleri içerisinde çok önemli bir aşama olan kovan taşıma işlemi esnasında arılar oldukça stresli olurlar. Bunun için de kovanlarından çıkmak için çalıştıklarında oldukça hızlı bir şekilde hareket ederek kendilerine uygun bir boşluk aramaya başlarlar.

Kovan içindeki tüm arıların telaşlı bir şekilde dışarıya çıkmak için çalışmaları kovanın sallanmasına ve titremesine de neden olabilmektedir. Bunun için de kovan uçuş tahtasının açılmasına neden olabilirler. Genellikle bu süreçte arıcılar büyük sıkıntılar yaşayabilmektedir.

Bu olumsuz durumlardan kaçınmak ve korunmak için arıların nakil işlemleri sırasında mutlaka bir uçuş kapağı sekman aparatı kullanmalısınız. Bu sayede uçuş kapağının sabitlenmesini sağlayabilir ve kovan taşıma sürecinin daha sağlıklı bir şekilde atlatılmasını da sağlayabilirsiniz.

Hem arıların sağlıkları hem de arıcı olarak sizin sağlığınızı korumak için küçük ancak en etkili ürünlerden biri olan uçuş kapak sekmanı ürününü kesinlikle kullanmalısınız.

İlginizi Çekebilir: Askılı Kovan Kilidi – Paslanmaz Kovan Kilit Fiyatları (aricicarsisi.com)

Uçuş kapağı sekmanı, kaliteli metalden üretildiği için uzun yıllar arı nakli sırasında ilk günkü gibi kullanmaya devam edebilirsiniz. Bal hasadı veya arı nakli dönemlerinde oldukça işinize yarayacak olan uçuş kapağı sekmanı arıcılık faaliyetleri için en gerekli olan temel gereçlerden biridir.

Uçuş Kapağı Sekmanı için 1 değerlendirme

  1. Celal C.

    kovanları taşırken uçuk tahtalarınızı mutlaka bu aparatla sabitlemenizi öneririm. Aksi takdirde arılarınızı ve kendinizi riske sokarsınız.

Değerlendirme yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir