İndirim!

Uçuş Kapağı Sekmanı

1,45 TL

Uçuş kapağı sekmanı, arı kovanlarını bir yerden başka bir yere taşırken kovan uçuş kapağının açılmaması için sabitlemek amacıyla kullanılır.

(1 müşteri yorumu)

Açıklama

Uçuş kapağı sekmanı, arıların kovanlarına döndüklerine konmaları için kovanlara monte edilen uçuş kapaklarını sabitlemek ve taşıma işlemini güvenli bir şekilde gerçekleştirmek için kullanılır. Kaliteli metalden üretilen uçuş kapağı sekmanı, montaj, sabitleme ve taşıma esnasında eğilmez, yamulmaz.

Bu aparat sayesinde arı kovanı uçuş kapağını sabitledikten sonra gönül rahatlığı ile taşıma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Uçuş kapağı sekmanı takılmadan taşınan kovanlarda, taşınma işlemi esnasında hem arı kovanı uçuş kapaklarında zayiat olabilir hem de arılar riske edilir. Bu risklerin önüne geçmek için uçuş kapakları, uçuş kapağı sekmanı ile sabitlenmelidir.

Uçuş Kapağı Sekmanının Önemi Nedir?

Kovan taşıma işlemi esnasında meydana gelen haraketlilikten dolayı arılar oldukça sinirlenir ve strese girer. Bu sinir nedeniyle kovanlarından çıkmak için boşluklar aramaya başlarlar. Aynı zamanda kovandaki sallantı ve titreşim kovan uçuk tahtasının açılmasına sebep olabilir. Böyle bir durum yaşandığında arılar, arı deliklerinden çıkacak ve taşınmanın verdiği sinirle arı yetiştiricilerine ve etrafta varsa diğer insanlara saldıracaktır. Nitekim bu tarz olaylar gerekli tedbirleri almayan arıcıların başına sıklıkla gelebilmektedir.

Bu tür kazalardan korunmak için, arı uçuş kapağı sekmanı, nakil işlemi esnasında mutlaka takılmanı ve uçuş kapağı sabitlenmelidir. Böylelikle gerek arıların gerekse arıcıların başına istenmeyen olaylar gelmesinin önüne geçilmiş olur.

Uçuş Kapağı Sekmanı için 1 müşteri yorumu

  1. Celal C.

    kovanları taşırken uçuk tahtalarınızı mutlaka bu aparatla sabitlemenizi öneririm. Aksi takdirde arılarınızı ve kendinizi riske sokarsınız.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir