Sepet Kovan

470,00 TL

Sepet kovan, genellikle söğüt dallarından yapılan, arıların kendi peteğini örüp kendi balını ürettikleri nostaljik bir arı kovanıdır.

(1 müşteri değerlendirmesi)

Sepet Kovan, doğal söğüt dalları kullanılarak üretilmiştir. Arıların kendi peteklerini örerek kendi ballarını üretebilmeleri için tasarlanmış olan doğal bir kovandır. Nostaljik ve doğal kovan çeşidi olarak en çok tercih edilen ürünlerimizden biridir.

Sepet Kovan Özellikleri

  • Karakovan balını organik petekte üretmek için tasarlanmıştır.
  • Doğal söğüt dalları kullanılarak örülmüştür.
  • Nostaljik bir tasarıma sahiptir.
  • Güneşte kurutularak hazır hale getirilmiştir.
  • Dayanıklı yapısı ile uzun süreli kullanım sunar.
  • En ekonomik kovan çeşitlerinden biridir.

Nostaljik Örme Kovan Kullanmanın Avantajları

Organik kovan tercih etmek her daim daha kaliteli bir bal üretimi için oldukça önemlidir. Sepet kovan ürünümüz içerisinde yer alacak olan petekler de tamamen doğal olmaktadır. Karakovan balı olarak da tanımlanan bal çeşidinde petekleri arılar kendileri örerek hazırlamaktadır.

Örme kovan çeşidi olarak da bilinen ürünümüz tamamen söğüt dallarının örülerek güneşte kurutulması ile hazırlanmıştır. Herhangi bir ek madde içermediği için sizler de arılarınızın doğal bir petek kullanmasını istiyorsanız ürünümüzü tercih edebilirsiniz.

Ürünümüz özellikle Anadolu’da halen daha en çok tercih edilen kovan çeşitlerinden biri olarak bilinmektedir. Dışarıdan herhangi bir şekilde ek bir müdahale gerektirmeden bal üretimi yapmak için en doğal kovan ürünümüzü tercih edebilirsiniz.

Sade doğal ağaç dalları kullanılarak üretildiği için içerisinde bulunacak olan bala ekstra bir koku veya farklı bir tat da bırakmamaktadır. Ayrıca kovan içerisinde bekleyen bal daha uzun süre kullanılabilmektedir. Doğal olduğu için pek çok açıdan avantaj sunan ürünümüz aynı zamanda oldukça ekonomik olması ile dikkat çekmektedir.

Bal Üretiminde Kovan Tercihi

Arı yetiştiricileri özellikle arıların sağlıklı olması kadar bal üretimi için tercih edecekleri kovanları da bin bir özenle seçmektedir.

İlginizi Çekebilir: Çerçeveli Kovan Örtü Bezi

Sepet şeklinde seçilecek olan doğal kovanlar her zaman klasik arıcılık mesleğinin devam etmesi açısından da oldukça önemlidir. Sadece organik doğal sepet kovanını sizler yerleştirerek işin kalan kısmını arılara bırakabilirsiniz. Tıpkı arıların kendileri için doğada hazırladıkları kovanlar gibi düşünülerek tasarlanmıştır. Bunun için arılar da kolaylıkla bu ürüne adapte olarak bal üretimine başlayabilmektedir. Karakovan balı için sıklıkla tercih edilen ürünümüz uzun süreli ve sağlıklı bir kullanım sunar.

Sepet Kovan için 1 değerlendirme

  1. Ferhat Ş.

    Anılarımı canlandırmak amacıyla 3 adet aldım. O muhteşem balı yemek için sabırsızlanıyorum.

Değerlendirme yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir