50 adet ve üzeri alımda %5 indirim.

Polen Izgarası (Plastik)

32,50 TL

Polen ızgarası, polenlerin pratik biçimde toplanmasını sağlayan arıcılık malzemelerindendir.

(1 müşteri değerlendirmesi)

Polen Izgarası, özellikle polen üretimi yapan arıcıların en çok tercih ettiği aparatlardan biridir. Polen topladıktan sonra tekrar kovana dönen arıların polenlerini almak için en etkili üründür.

Polen taşıyan arılar aparatın üzerinde bulunan deliklerden içeri geçerek üzerlerinde bulunan polenlerin ızgaranın altına düşmesini sağlarlar. Bu sayede arıcılar daha sonra ızgaranın altına düşen polenleri daha kolay bir şekilde toplayabilmektedirler.

Polen Izgarası Özellikleri

  • Polen eleği üzerinde bulunan delikler, arıların sağlıklı bir şekilde geçebilecekleri standart ebatta açılmıştır.
  • 5 mm çapındaki delikler arıların sıkışmadan geçebilmesi için yeterlidir.
  • 1.sınıf kaliteli ve sağlıklı bir plastik malzemeden üretilmiştir.
  • Uzun süreli kullanım için ideal bir yapıya sahiptir.
  • Kaliteli malzemesinden dolayı herhangi bir şekilde kovan içerisinde koku veya leke bırakmadığı için güvenle tercih edilebilir.

Plastik Polen Eleği Ne İçin Kullanılır?

Plastik polen ızgarası, polen toplamak için arıcıların işlerini oldukça kolaylaştırmaktadır.

Arıların rahatlıkla içinden geçebilmelerini sağlayan ebatları sayesinde polenler arılardan düşerek ızgaranın altında kalmaktadır.

Türk Gıda kodeksine uygun plastikten üretilen polen ızgarası teli sayesinde polenler ve arılar zarar görmeden kolaylıkla toplanabilmektedir.

Kullanacağınız polen toplama aparatının aynı zamanda bal ve petekte herhangi bir koku veya tat değişikliğine neden olmaması gerekmektedir.

Polen ızgarası ürünümüzün üzerindeki delikler özel olarak 5 mm ebatlarında üretilmektedir. Arılar üzerinde yapılan araştırmalar neticesinde arılar polen taşırken en rahat 5 mm çapındaki deliklerden geçebilmektedir.

Daha küçük ebatlı deliklerden geçemedikleri gibi daha geniş ebatlı deliklerden geçerken de polenleri düşürmeden geçiş yapabilmektedirler.

Arı yetiştiricileri aynı zamanda arıların kovana getirmiş oldukları ve üzerlerinde kalan polenleri de toplayarak doğal polen satışı yapabilmektedir. Polen toplamak için kovana ve arılara zarar vermeyecek bir aparatın kullanılması büyük önem taşımaktadır.

Polen toplama ızgarası ise bunun için özel olarak geliştirilmiş ve tasarlanmıştır. Güvenle kovanların içerisine yerleştirerek kullanabileceğiniz polen toplama aparatı sayesinde polenlerin kaliteli bir şekilde toplanmasını sağlayabilirsiniz.

Polen Izgarası (Plastik) için 1 değerlendirme

  1. Rıza P.

    Polen toplamak amacıyla sürekli kullandığım, kullanımı oldukça kolay ve verimli bir ürün. Tavsiye ederim.

Değerlendirme yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir