50 adet ve üzeri alımda %10 indirim.
İndirim!

Polen Izgarası (Plastik)

4,50 TL

Polen ızgarası, çiçekten polen getiren arıların polenlerini toplamak ve polen üretimi yapmak amacıyla kullanılan pratik bir aparattır.

(1 müşteri yorumu)

Açıklama

Polen ızgarası, kovanlardan dışarı çıkarak çiçeklerden polen toplayan arıların polenlerini düşürmek ve almak amacıyla kullanılır. Polen taşıyan arılar bu deliklerden geçerken üzerindeki polenleri düşürürler. Polen üretimi yapmak isteyen arıcılar için olmazsa olmaz ürünlerdendir.

Polen eleği, üzerindeki delikler standart olarak 5 mm çapındadır. Delikler, standart olarak arıların geçebileceği bir boydadır. Eğer delikler 5 mm den daha küçük olursa arılar deliklerden sığmayacak, geçemeyecektir. Bu durum da arılarda hırçınlaşmaya ve strese sebep olur. Eğer delikler 5 mm den büyük olursa da arı üzerindeki polenle delikten geçecek ve polen ızgarası görevini yapamayacaktır. Bu yüzden standart olarak 5 mm çapındaki deliklere sahip polen ızgarası gönderilecektir.

Plastik polen ızgarası, Türk Gıda kodeksine uygun kaliteli ve dayanıklı plastikten üretilmiştir. Balda ve petekte kalıntı bırakmaz, tadında ve kokusunda değişiklik yapmaz. Güvenle kullanılabilir.

Polen Izgarası (Plastik) için 1 müşteri yorumu

  1. Rıza P.

    Polen toplamak amacıyla sürekli kullandığım, kullanımı oldukça kolay ve verimli bir ürün. Tavsiye ederim.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir