Polen Eleği (Alüminyum)

39,00 TL

Polen eleği, çiçeklerden gelen arıların üzerindeki polenleri kolayca toplayabilmek için geliştirilen pratik ve alüminyum özellikli bir aparattır.

(1 müşteri değerlendirmesi)

Polen Eleği, arıların üzerinde çiçeklerden kalan polenlerin toplanması için özel olarak üretilmiştir. Metal bir aparat olan elek aparatı, uzun süreli ve işlevsel bir kullanıma sahiptir.

Polen toplama için özel olarak üretilen polen toplama eleği ürünün kullanımı oldukça kolaydır. Sadece kovanın altına monte edilmesi yeterli olacaktır. Arılar kovanın içerisine girerek elek sayesinde polenleri buraya bırakabilmektedirler.

Bu sayede kolaylıkla elek yardımı ile arıların üzerinde kalan polenlerin toplanması sağlanabilmektedir. Arıların büyüklükleri düşünülerek özel olarak tasarlanmış olan alüminyum polen eleği ürünü arıların sakatlanmasına veya yaralanmasına sebep olmayacak deliklere sahiptir.

Polen Eleği Ürün Özellikleri

  • Polen elek ölçüsü; 17 X 27 cm ebatlarına sahiptir.
  • Birinci sınıf alüminyum malzemeden üretilmiştir.
  • Kolaylıkla kovanın altına yerleştirilerek tekrar çıkartılabilmektedir.
  • Sağlıklı bir kullanım sunmasının yanı sıra uzun yıllar paslanmadan ve yıpranmadan kullanılabilmektedir.
  • İşlevsel yapısı ile arıların üzerinde biriken polenlerin elek altına düşmesini sağlamaktadır.

Polen Eleme Aparatı Ne İçin Kullanılır?

Tuzaklı polen kullanımı için üretilen kovanlarda kullanımı uygundur. Polen elek aparatı, arıların kovana döndükten sonra üzerlerinde kalan polenlerin toplamak amacıyla kullanılır.

Polenlerin arıların üzerinden kolaylıkla elenmesine yardımcı olabilmektedir. Alüminyum yapısı ile arıların ve polenlerin zarar görmeden işlemin tamamlanmasını sağlar. Arıların herhangi bir şekilde yaralanmalarına neden olmayacak büyüklükte deliklere sahiptir. Sağlıklı bir şekilde polen eleği ürünümüzü kovanın içerisinde kullanabilmek için polenlerin içerisinde herhangi bir çapak olup olmadığının kontrol edilmesi tavsiye edilir.

Polen Eleğinden Polen Nasıl Toplanır?

Kovanın altına yerleştirilecek olan polen tuzağı, arılar tamamen kovana girdikten sonra alınarak altta kalan polenler kolaylıkla toplanabilir. Bal arılarının büyüklüklerine özel olarak tasarlanmış olan elek aparatı içerisinden arılar tek tek geçerek kovana ulaşmaktadır. Bu esnada üzerlerinde kalan tüm polenleri elekte bırakırlar ve eleğe takılan polenler alta düşer. Elekten geçen polenler ızgaranın alt kısmında birikeceği için sizler de kovanın altındaki ızgara bölümünden polenleri kolaylıkla alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir : Plastik Polen Izgarası

Polen toplama eleği alüminyum olup, en önemli özelliği ise ızgara deliklerinin tamamen arıların biyolojik yapılarına özel olarak tasarlanmasıdır. Güvenle tercih edebileceğiniz polen eleği ürünü tuzaklı kovanlar için özel olarak geliştirilmiştir.

Izgara şeklinde levha olarak tasarlanan Alüminyum Yuvarlak Delikli Polen Izgarası, alüminyum malzemeye sahip olduğu için uzun süre kalitesini kaybetmeden kullanılabilmektedir.

Polen Eleği (Alüminyum) için 1 değerlendirme

  1. Yılmaz R.

    Güzel paketlenmiş, çok sağlam bir yapısı var. Delikler tam ideal.

Değerlendirme yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir