İndirim!

Karakovan Çerçeve (Plastik)

12,50 TL

Plastik Kara Kovan Çerçevesi ikili yuvarlak oyuntuya sahiptir. Bu kısımlara tercihen ahşap kasnak yerleştirilebilir. Arıların doğal karakovan balı üretmesini sağlar.

(4 müşteri yorumu)

Tükendi (En kısa zamanda stoklarımızda olacak)

Açıklama

Organik karakovan balı üretiminde kullanılan karakovan çerçevesi, taşıdığı değer kadar hassas olunması gereken bir aparattır. Karakovan çerçevesi alırken güvenilir firmalar tercih edilmelidir.

Türk Gıda Kodeksi’nin şartlarını yerine getirerek üretilen plastik karakovan çerçevelerimiz kaliteli, sert ve özel bir plastikten üretilmiştir. Üretim aşamasında gördüğü işlemler nedeniyle de kullanılan malzeme balın tadına ve kokusuna kesinlikle zarar vermez.

Karakovan Çerçevesi (Plastik) Nasıl Kullanılır?

Karakovan bal yetiştiricileri için özel olarak üretilen bu aparat 1.5 kilogramdan oluşan 2 adet kavanoz bal üretimi için uygundur.

Doğal petek balı üretimi için ideal olan bu ürüne tercihen olarak ahşap karakovan kasnağı takılmaktadır. Ahşap kasnak, çerçevenin içinde bulunan bölmeler ile pratik bir şekilde birleşir.

Plastik Karakovan Çerçevesi Kullanımı Esnasında Nelere Dikkat Etmeliyiz?

 • Plastik karakovan çerçevesini temizlerken kesinlikle sıcak su kullanılmamalıdır.
 • Plastik karakovan çerçevesi doğrudan gün ışığına maruz bırakılmamalıdır.
 • Güneş enerjisi ile çalışan mum eriticiler plastik karakovan çerçevesi ile tercih edilmemelidir.
 • Karakovan çerçevesine (plastik) hazır petek takılmamalıdır.

Karakovan çerçevesi, kovan içine kolayca monte edebileceğiniz pratik bir üründür.

Doğal petek balı üretimi için şimdi plastik karakovan çerçevesi siparişi verebilirsiniz.

Gerçek Karakovan Balının Özellikleri Nelerdir?

Karakovan balı, tamamen doğal yollarla yapılan organik, modern arıcılık öncesi arıların bal üretimidir. Doğada arıların ağaçlarda ürettiği bu bal modern arıcılık dönemi ile harmanlanmıştır. Arı yetiştiricileri tarafından yoğun şekilde karakovan balı üretilmektedir.

Karakovan balı üretiminde petek eklemesi yapılmaz, işçi arıların doğal yollarla ördüğü peteklerde arı üretimi gerçekleşir. Hem kovan içinin tamamen karanlık olmasından hem de geçmişte arıların bal yaptığı ağaçların siyahlanmasından dolayı karakovan adını almıştır.

Kovanın hammaddesine, üretim aşamalarına, mevsimsel ve coğrafi değişkenliklere, bitkisel örtüye göre karakovan balının tadı ve cinsinde değişiklik görülür.

Karakovan balı en ideal, bitki çeşitliliği yüksek ve deniz seviyesinden oldukça yukarılardaki yaylalarda üretilir.

Karakovan Çerçeve (Plastik) için 4 müşteri yorumu

 1. Erhan K.

  Ben sipariş verdim, plastiği çok sağlam ve kalın. İhtiyacı olan hiç düşünmesin.

 2. Özgür K

  Hızlı kargo güvenilir site kaliteli ürünler teşekkür ederim

 3. Ertan P.

  Tüm siparişlerim eksiksiz ve tam zamanında geldi. Bu kadar hızlı ve düzenli bir kargolama beklemiyordum. Şaşırdım doğrusu. Bundan sonraki tercihim burası olacak. Eşime dostuma da tavsiye edeceğim. Hayırlı işleriniz olsun.

 4. Hasan Ö.

  Yıllarca kullanabileceğim kolay kolay yıpranmayacak çok sağlam bir ürün. Almak isteyenler hiç tereddüt etmeden alabilirler.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir