20 adet ve üzeri alımda %5 indirim.
İndirim!

Erkek Arı Gözü

9,50 TL

Erkek arı gözü, erkek arı üretiminde kullanılmak üzere özel olarak tasarlanmış plastik plakalardır. Altıgen forma sahiptir.

(1 müşteri yorumu)

Açıklama

Erkek arı gözü, erkek arı üretiminde kullanılan plastik plakalardır.

Erkek arı gözleri, doğal petek gözlerine kıyasla daha büyük ve daha geniş altıgen yuvarlardan oluşmaktadır. Erkek arı üremesinde verim artışını sağlamasıyla bilinir. Altıgen forma sahiptir.

Arı yetiştiricilerinin erkek arı popülasyonunu arttırma çalışmalarındaki bir numaralı yardımcıları erkek arı gözüdür.

Türk Gıda Kodeksi’ne uygun ve kaliteli plastikten üretilen erkek arı gözü uzun süreli kullanıma uygundur. Gözenekleri arı yetiştiriciliği için ideal derinlik ve çapa sahiptir. Bilimsel veriler ve hesaplamalar ışığında en ideal form verilerek imal edilmiştir.

Erkek Arı Gözü Ne İşe Yarar?

Erkek arı gözü kovandaki ya da kolonideki erkek arı nüfusunu arttırmaya yarayan bir modern arıcılık gerecidir. Erkek arılar bal üretmez. Temel olarak görevleri ana arı ile çiftleşmek ve dişi arı üremesini gerçekleştirmektir. Kovanlarda bal üretimini dişi arılar gerçekleştirir. Dişi arı popülasyonu ana arıların doğumuyla gerçekleşeceğinden ana arı ile çiftleşecek erkek arı nüfusunu da arttırmak gerekir.

Erkek arılar, ana arılarla çiftleştikten sonra ölürler bu nedenle sürekli bir erkek arı ihtiyacı doğar. Erkek arı gözü ile istenildiği kadar erkek arı üretimi gerçekleştirmek mümkündür. Erkek arı gözü, koloni nüfusunu arttırmak için büyük kolaylık sağlayan pratik bir araçtır.

Tabakada bulana gözler sayesinde erkek arı üretimini gerçekleştirmek oldukça kolaydır. Onlarca gözü içerisinde istediğiniz kadar erkek arı üretimi gerçekleştirebilirsiniz.

Erkek Arı Gözü Özellikleri

  • Türk Gıda Kodeksi’ne uygun kaliteli plastikten üretilmiştir.
  • Erkek arı yetiştiriciliği için özel olarak tasarlanmıştır.
  • Gözlerinin derinliği arı yetiştiriciliği için uygundur.
  • Plastik plakalar şeklindedir.
  • Uzun süre kullanılabilir.

Erkek Arı Gözü için 1 müşteri yorumu

  1. İsmail D.

    10 adet sipariş vermiştim ertesi gün kargoya verildi. Kaliteli plastikten üretildiği doğrudur. Tüm arıcıların bulundurmasında faydası olan bir ürün.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir