Demirli Arıcı Fırçası

99,50 TL

Demirli arıcı fırçasının çok yönlü yapısı sayesinde kovanı süpürmek de, içini kazımak da çok kolay. Dayanıklı yapısı sayesinde uzun yıllar kullanabilirsiniz.

(2 müşteri değerlendirmesi)

Demirli arıcı fırçası, Arıcı fırçası çeşitleri içinde plastik saplı bu model çerçevelerdeki arı kalıntıları başta olmak üzere diğer döküntüleri süpürerek temizleyebilmeniz için tasarlanmıştır. Yoğun ve sık yapıdaki kıl yüzeyi sayesinde ince kalıntılar da dahil olmak üzere temiz bir süpürme işlemi gerçekleştirmenize yardımcı olur.

Plastik arıcı fırçası  imal edilirken doğal kıl kullanılmıştır. Bu nedenle fırça yüzeyini oluşturan bu kıllara arılar yapışmaz. Bu sayede gerek baldaki gerekse çerçeve üzerindeki arıları da pratik bir şekilde temizleyebilirsiniz.

Demirli arıcı fırçasının arka bölümüne yerleştirilen demir, arı yetiştiricilerinin ihtiyaçları göz önüne alınarak tasarlanmıştır. Çerçeveleri bir birinden rahatça ayırabilmesi için özel ebatta tasarlanan bu kısım ile temizlik esnasında kazıma işlemlerinizi yapmanıza da yardımcı olur.

Fırçanın sap kısmı özellikle plastikten imal edilmiştir. Kaliteli ve dayanıklı plastik tercih edilen bu bölüm temizleme ve kazıma işlemleri esnasında elinizin acımasını engeller. Ele oturan bir forma sahip olan sap kısmı oldukça da dayanıklıdır. Zorlu temizlik işlerinde dahi bükülmez, kırılmaz.

Bal yüzeyine ve kovan çerçevelerine yapışan arıları temizlerken en büyük yardımcınız olacak bu ürüne mutlaka alet çantanızda yer açmalısınız. Pratik davranmanın oldukça önemli olduğu arı yetiştiriciliğinde plastik arıcı fırçası, sizler için önemli bir yere sahip olacak.

Arıcı Fırçası Nasıl Olmalıdır?

Bu soruya verilebilecek bütün cevapları üzerinde barındıran bir tasarıma sahip demirli arıcı fırçası ile arı ve kovan bakımlarınızı gerçekleştirmek artık çok kolay olacak.

 1. Yapacağı işe özel olarak tasarlanmış olmalıdır. Plastik arıcı fırçası ile çerçevelerde bulunan arıları, pislikleri ve diğer şeyleri bal üzerinden süpürebilmeniz için tasarlanmıştır.
 2. Demiri olmalıdır. Sert yüzeylerde de gereken temizliği yapabilmeniz için arkasında demiri bulunmaktadır.
 3. Kullanımı rahat olmalıdır. Oldukça rahat ve kolay kullanıma sahip fırçada, her şey düşünülmüş ve kullanımınıza hazırdır.

Demirli Arıcı Fırçası Özellikleri

 • Doğal kıldan üretilmiştir. Yoğun bir kıl yapısına sahiptir.
 • Arılar bu kıllara yapışamaz ve parçalanmaz. Bal ve çerçeve üzerindeki arıları kolayca temizlersiniz.
 • Arıları çırpma işlemlerinizde size yardımcı olur.
 • Sağlam plastiktir. Eğilmez ve kırılmaz.
 • Arka tarafında demir vardır. Bu demir ile çerçeveleri birbirinden ayırabileceğiniz gibi temizlik işlemlerinde kazıma da yapabilirsiniz.
 • Ele rahat bir şekilde oturur.

Demirli Arıcı Fırçası için 2 değerlendirme

 1. Hakkı E.

  Hem fırça işi görüyor hem de arkasında demiri çok işe yarıyor. Plastiği ve yapısı da gayet kaliteli. Fiyatı da makul. Bu yüzden tercih ettim ve pişman olmadım şahsen.

 2. Hüsnü C.

  Ele oturan güzel bir yapısı var. Aynı anda hem süpürüyor, hem de kazıyor. Çok iyi bir alet. Her arıcıda mutlaka olmalı, tavsiye ederim.

Değerlendirme yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir