İndirim!

Kovan Bağlama Halatı – Spanzet

27,50 TL

Kovan bağlama halatı ile kovanlarınızı kolayca bağlayabilir ve kovanlarınız zarar görmeden kolayca taşıyabilirsiniz.

(6 müşteri yorumu)

Açıklama

Kovan bağlama halatı, kovanları dış kısımlarından sararak bağlamaya yarar. Özel dokusu sayesinde kovanlara herhangi bir zarar vermez. Ayarlanabilir mekanizması sayesinde her türlü ve boyuttaki kovanlara güvenle uygulanabilir. Kovan taşıma halatı kovana sarıldıktan sonra kemer mekanizmasını andıran metal kısmı sayesinde halat istenilen miktarda gerilebilir.

Arı yetiştiricilerinin en çok arı zayiatı verdiği ya da maddi hasar ve kayba uğradığı işlemlerden bir tanesi de şüphesiz kovan ya da kovanların nakledilme sürecidir. Nakil işlemi esnasında kovanların sallanması ile arılar strese girer ve agresifleşir. Bu yüzden gerekli tedbirlerin alınmadığı kovan taşıma işlemleri esnasında arı zayiatına davetiye çıkartılmış olur. İlave olarak yine güvenlik tedbirlerinin özensizce gerçekleştirildiği kovan nakillerinde kovanlar düşer, kapakları açılır ya da diğer kovanlara çarpar ve kovanlarda maddi hasar meydana gelir.

Gerekli önlemler alınmadığında, kovan taşıma işlemlerinde bu ve bunlar gibi pek çok olası senaryo ile kayba uğramak mümkündür. Bu nedenle arı yetiştiricilerinin maksimum güvenlik prensibiyle hareket etmesi, kendilerini, arılarını ve kovanlarını güvene alması mutlak gerekliliktir.

Kovan taşıma işleminde en önemli güvenlik tedbirlerinden olan Spanzet dediğimiz arıcı kovan bağlama halatı ile kovanları sabitleyerek önlem alınmalıdır.

Kovan nakil işlemlerinizi güven içerisinde yapmanızı sağlayacak bu kovan kuşağı, kovan çevresinde hiçbir boşluk bırakmayarak kovana hareket imkanı bırakmaz. Kaliteli malzemeden üretilen bu ürün uzun ömürlüdür. Kovan taşıma kemeri ile kovanlarınızı güven içerisinde nakledebilir ve sıfır risk, sıfır zayiatın verdiği ferahlığı yaşayabilirsiniz.

Kovan Bağlama Halatı Ne İşe Yarar?

 • Kovan bağlama halatı, kovanların güvenli bir şekilde taşınmasını sağlar.
 • Kovan dışının sarılması ile bağlanan halat, kovanlara zarar verilmeyecek şekilde tasarlanmıştır.
 • Özel tokası sayesinde gerginliği kolay ayarlanabilir ve her ebattaki ürünü rahat bir şekilde kavrar.
 • Halatı kovana sardıktan sonra üzerindeki metal aparat ile gerginliğini sağlayabilirsiniz.

Kovan Bağlama Halatı Özellikleri

 • Dayanıklı bir üründür.
 • Özel dokusu sayesinde kovanlara zarar vermez.
 • Cırcırlı yapısı ile kovan ile halat arasında boşluk bırakmaz.
 • Kovanlarınızı güvenle taşımanıza aracılık eder.

Kovan Bağlama Halatı – Spanzet için 6 müşteri yorumu

 1. Enes R.

  Hangi kargoyu kullaniyosunuz

  • Arıcı_Çarşısı

   Yurtiçi kargo ile gönderim yapıyoruz.

 2. Şaban Z.

  50 adet sipariş verdim. Hepsi de aynı kalitede ve gayet temizler. Paketleme ve kargo hızınıza da diyecek söz bulamıyorum. İyi ki sizden almışım.

 3. Recep a.

  Uzunluğu nedir

 4. Erkan T.

  bizim karabük’teki Erol diye bir arkadaş var o da arıcılıkla uğraşıyor buradan bu malzemeyi aldı gayet memnun teşekkürler fiyatlarda gayet uygun herkese tavsiye ederim

 5. Serkan A.

  10 adet sipariş verdik, yakında babamla küçük bir yerde arıcılık yapacağız onun için hazırlık yapıyoruz. Üründen memnun aldık, alacak kişilere tavsiye ederiz.

 6. Mahmut H.

  Çok sağlam kesinlikle kopma yırtılma gibi bir durumu olmaz. Kemeri sayesinde de istediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz. Kovan taşırken en büyük yardımcım. Bu olmadan yola çıkmam.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir