50 adet ve üzeri alımda %10 indirim.

Antibakteriyel Kovan Örtü Bezi

25,00 TL

Antibakteriyel kovan örtü bezi, yapısı sayesinde mikrop barındırmaz, hava geçişine izin verir fakat sıvı tutmayacağı için kovan nem dengesini de korur.

(1 müşteri değerlendirmesi)

Stokta yok

Antibakteriyel kovan bezi, kimyasal içermemekte ve doğal bir yapıya sahiptir. Antibakteriyel özelliği sayesinde mikrop barındırmaz.

Nem, yağmur ve kar suyu gibi arılar için risk teşkil eden doğa etkenleri arıların sağlıklarını da doğrudan etkilemektedir. Kovan içi nem oranından kovan içi sıcaklığına kadar pek çok değer mevsimine göre stabil kalması gereken değerlerdir.

Sıvı geçişini engeller fakat hava geçişine izin verir.

İçerisine yağmur suyunu almaz ve bu sayede kovan içine nem ulaşmaz.

Normal kovan örtü bezi ile karşılaştırıldığında farklı ve bakteri barındırmayan bir dokuya sahiptir.

Antibakteriyel Kovan Örtü Bezi Ne İşe Yarar?

  • Anti bakteriyel kovan bezi, kovanların nem dengesini korur. Yağışlı havalarda kovan içerisine yağmur ve kar suyu girmesini önler. Su ve nem geçişişini engelleyen örtü hava geçişine ise olanak sağlayarak arıların havasız kalmasına kesinlikle sebep olmaz.
  • Özel yapısı sayesinde arılarınıza bir zararı dokunmaz. Anti bakteriyel kovan örtüsünün arıların üzerine doğrudan uygulanmaması gerekmektedir.
  • Kovan bezi, temel olarak kovanları her türlü dış faktörlerden koruma görevini üstlenmiştir. Elbette bu dış faktörlerin başında da arılar için olumsuz hava koşulları gelmektedir. Özellikle kovan nem dengesi arıcılık faaliyetlerinde büyük önem arz eder.
  • Kovan örtüsü kullanılmadığı takdirde kovanların sıcaklığı, nem oranı değişkenlik göstereceğinden arıların hastalanma ihtimali artar. Antibakteriyel kovan örtü bezi yapısı sayesinde nem tutmaz ve bunu kovana iletmez.
  • Bu iş için özel olarak üretilmiş anti bakteriyel kovan örtüsünü gönül rahatlığıyla kullanmalı ve risk teşkil eden diğer araç gereçlerden uzak durulması tavsiye edilmektedir.

Her bir kovan üzerine 1 adet antibakteriyel kovan örtüsü yerleştiriniz.

Antibakteriyel Kovan Örtü Bezi için 1 değerlendirme

  1. Cemal G.

    Tam da ürün anlatıldığı gibi. yapısı sayesinde hava geçişin e engel değil ancak su geçişine engel. dışardaki suyu alıp üzerinde hapsetmiyor. antibakteriyel özelliği de var. daha ne olsun?

Değerlendirme yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir